Gibanje v naši dejavnosti služi kot zdravilo, ki pa ga je treba odmerjati redno, natančno in postopno. Lahko je uporabljeno kot zdravilo, ki ga bo telo enkrat v prihodnosti še potrebovalo (preventiva), ali pa zdravilo, ki neposredno vpliva na potek zdravljenja in stanja poškodbe ali bolezni.
Pristop k posamezniku je individualen, temelji procesa pa so natančna kineziološka (gibalna) diagnostika, dolgoročno izdelan načrt gibalne obravnave ter sodelovanje z ostalimi strokovnjaki zdravja.
Natančen začetni kineziološki (gibalni) pregled omogoča vpogled v podrobnosti stanja telesa in telesne zmogljivosti. Preko ugotovitev in zastavljenih ciljev se oblikuje ustrezne postopke in ukrepe, ki so umeščeni v časovni načrt gibalne obravnave.
Proces izvedbe načrta gibalne obravnave se skozi redno spremljanje napredka in sprememb ustrezno prilagaja, posameznika pa tako vodi k učinkovitemu doseganju ciljev izboljšanja telesne zmogljivosti in počutja ter krepitvi zdravja.
Način dela temelji na individualnih prilagoditvah, glede na cilje je obravnavana oseba umeščena vsaj v eno spodnjih področij:
dvig telesne zmogljivosti (kondicijska priprava) iz razloga delovnih, športnih, prostočasnih potreb;
preventiva (gibalna obravnava z namenom ugotavljanja in zmanjševanja tveganj ter preprečevanja zdravstvenih težav pri zdravi osebi);
gibalna obravnava pri poškodbah (dvig telesne zmogljivosti čim bližje ravni pred poškodbo ter vpliv na samo zdravljenje z upoštevanjem omejitev posameznika);
gibalna obravnava pri urejenih kroničnih bolezenskih stanjih (vpliv na telesno zmogljivost kot sredstvo izboljšanja kroničnega stanja, samega procesa zdravljenja, telesne zmogljivosti, kakovosti življenja, samostojnosti in počutja z upoštevanjem prilagoditev glede na zdravstveno in telesno stanje).
Vsako obravnavano osebo je namen postopoma opremiti z dovolj znanja, da lahko dolgoročno z gibanjem tudi samostojno vpliva na lastno zdravje in počutje. Oseba mora razumeti ključno sporočilo, da ima gibalna dejavnost poleg kratkoročnih tudi dolgoročno pomembne učinke na zdravje, ki jih človek vsakodnevno ne zaznava in jih je na druge načine nemogoče doseči.
Za zagotavljanje visoko kakovostne obravnave in razvoja kineziološkega področja redno sodelujemo s strokovnjaki sorodnih področij zdravja (medicina, prehrana, duševnost). Interdisciplinarni pristop je pomemben dejavnik pri celoviti in dolgoročno učinkoviti obravnavi zdravju prijaznega življenjskega sloga posameznika, ki v sodelovanju z zdravnikom, dietetikom in psihologom po dogovoru izvedemo pri posamezniku ali skupini.
Izobraževalni dogodek »Gibanje ni tako zdravilo, ki ga nehaš jemati, ko doseže svoje učinke!« – obiskovalci bodo spoznali področja gibalnega procesa in razloge za različen vpliv na telo. Predstavljene bodo pasti sodobnega načina življenja, najpogostejše težave ter ustrezne gibalne rešitve.
Sam izobraževalni proces bo preplet teoretično-znanstvenih vsebin s praktičnimi priporočili in prikazom.